Elektrozaczep JiS serii 800 model 843 w wyłącznikiem i pamięcią wewnętrzną 12V AC/DC

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 843
  • Producent: JiS
  • Dostępność: Produkt dostępny na magazynie, powyżej 5 szt. Produkt dostępny na magazynie, powyżej 5 szt.
  • szt.
  • Cena netto: 39,84 zł 55,00 zł 49,00 zł

Konstrukcja rygla umożliwia montaż w drzwiach lewych oraz prawych

Niesymetryczny

Rozstaw śrub montażowych 52 mm

Bez regulacji języka

Napięcie zasilania: 12V AC (+/- 15%)

Pobór prądu: 500 mA

Temperatura pracy: -25°C ÷ +55°C

Posiada certyfikat CE

 

Model 843 - z wyłącznikiem i pamięcią wewnętrzną.

Wygląda jak model 820 jednak na korpusie ma dodatkowo napis AUT-INT:

Elektrozaczep z blokadą(wyłącznikiem):

Zaczepy elektromagnetyczne posiadają specjalny przełącznik pozwalający na czasowe, trwałe odblokowanie elektrozaczepu, na przykład w sytuacji, kiedy zabezpiecza on wejście do biura czy firmy, które w godzinach pracy powinno być odblokowane. Po przełączeniu blokady (manualnie), elektrozaczep pozostaje cały czas w pozycji otwartej.

Elektrozaczep z pamięcią - Takie zaczepy elektromagnetyczne stosowane są w sytuacji, kiedy zastosowane jest urządzenie sterujące elektrozaczepem impulsowo, lub wymagane jest oszczędne gospodarowanie energią. Elektrozaczep wyposażony jest w mechanizm zwalniany po podaniu krótkiego impulsu napięcia i utrzymujący ten stan do momentu ponownego zamknięcia drzwi. 

 

ELEKTROZACZEPY, ZACZEPY, RYGLE ELEKTROMAGNETYCZNE – są powszechnie stosowane zarówno w domofonach, wideodomofonach, szyfrowych zamkach a także przy zdalnym otwieraniu drzwi z pilota czy przycisku. Jest to element wykonawczy.

Elektrozaczepy montuje się w ościeżnicy drzwi. Współpracują one z zamkiem wpuszczanym, który jest zamontowany w skrzydle drzwiowym. Najczęściej stosowane okucia to gałko-klamki, gałki lub pochwyty.

"Aby zamontować elektrozaczep w ościeżnicy drzwi lub słupku bramy należy zastosować kątownik lub listwę mocującą. Element ten można dobrać tak, aby najlepiej pasował do konstrukcji drzwi, przy których montowany jest elektrozaczep - daje to dużą elastyczność i większe możliwość niż w przypadku elektrozaczepów ze stałym elementem mocującym.”